Na hledaný dotaz "právních" bylo nalezeno 973 záznamů.

Podílové spoluvlastnictví v občanském zákoníku - recenze knihy

Předkládáme Vám názor JUDr. Tomáše Dvořáka, PH.D. na knihu M. Králíka "Podílové spoluvlastnictví v občanském zákoníku", která vyšla v našem nakladatelství v roce 2008. Ukázky z ní si můžete přečíst v rubrice Knihy pod lupou. Recenze byla publikována v časopise Právní rozhledy č. 22/2008.

Celý článek

První český komentář k zakládajícím smlouvám EU - rozhovor s Jindřiškou Syllovou

V souvislosti s vydáním šedého komentáře k Lisabonské smlouvě jsme pro Vás připravili rozhovor s vedoucí autorského kolektivu tohoto komentáře, paní Jindřiškou Syllovou, která je ředitelkou Parlamentního institutu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a také přednáší ústavní právo na Právnické fakultě UK. Šedý komentář k Lisabonské smlouvě, který je výjimečným právnickým počinem, vychází začátkem listopadu v Nakladatelství C. H. Beck.

Celý článek

Zákaz šikany

Rozhodnutí bylo publikováno v časopise Soudní rozhledy, 2012, č. 11–12, s. 439, v rubrice K novému občanskému zákoníku ze soudní praxe.

Celý článek

K úpravě bezúplatné zákonné licence v autorském zákoně

Přinášíme výňatek z nového komentáře k autorskému zákonu autorů H. Chaloupkové, H. Svobodové, P. Holého, který vydalo nakladatelství C. H. Beck

Celý článek

Dějiny obce Humné v právnické literatuře

Ač v České republice žádná obec nenese název Humné, setkáváme se s touto obcí a s tímto katastrálním územím v české právnické literatuře velice často.

Celý článek

Registrační pokladny – pokračování čtvrté

Na nejbližší schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, která začíná 23. září, by mělo dojít k hlasování o schválení vládního návrhu zákona o registračních pokladnách (sn. tisk 644). Vedle návrhu zákona o značení lihu (sn. tisk 637) a záměru předložit zákon o majetkových přiznáních má tento zákon tvořit jeden z pilířů vládního boje proti šedé ekonomice.

Celý článek
< Předchozí 1 | 2 | 3 ... 81 | 82 | 83 | 84 | 85 ... 96 | 97 | 98 Další >
Vyhledávání
Novinky